Honar-e Memari Quarterly 62

فصلنامه هنر معماری
شماره ۶۲، پاییز ۱۴۰۰

ویژه‌نامه میراث نظامی، معمار سال ایران (۱۴۰۰) و نهمین جایزه‌ طراحی داخلی ایران معاصر

فصلنامه هنر معماری، شماره ۶۲، پاییز ۱۴۰۰ : ویژه‌نامه میراث نظامی، معمار سال ایران (۱۴۰۰) و نهمین جایزه‌ طراحی داخلی ایران معاصر

سرمقاله
ـ پادگان‌های تاریخی، میراث فرهنگی نظامی / فرامرز پارسی

مرمت و احیا
پادگان‌ها، میراث نظامی / دبیر بخش: فرامرز پارسی
ـ حفاظت از میراث نظامی [معماری و شهری] و ارزش‌های مترتب بر آن / پارمیس زانیچ‌خواه
ـ از باغ سلطنت‌آباد تا پادگان صفر شش / کاوه منصوری
ـ پادگان ۰۶، فرصتی برای تقویت زیست‌پذیری تهران / شادی عزیزی، آرزو خامسی
ـ باغ سلطنت‌آباد، میراث ماندگار / کورش کاوسی
ـ پادگان تیپ ۴۰ قهرمان اردبیل / نیما کی‌نژاد
ـ فرودگاه قلعه‌مرغی از تعبیر رویای کیکاووس تا فرمان مقاومت / فرید توکلی
ـ مرمت آرامگاه شیخ فریدالدین عطار، هوشنگ سیحون / رکسانا خانی‌زاد
ـ امان‌خانه / مرمت از مجتبی کاظمی

نقد معماری
ـ چرا معماری مهم است؟، بخش دوم / پل گلدبرگر، ترجمه‌ سودا ابوترابی

معمار سال ایران، ۱۴۰۰
ـ فرامرز پارسی و دریافت نشان معمار سال ایران ۱۴۰۰ / رکسانا خانی‌زاد
ـ آنا هرینگر و معماری انسان‌دوستانه / رکسانا خانی‌زاد
ـ پویا خزائلی‌پارسا و پژوهشکده‌ معماری خاک / مصاحبه از رکسانا خانی‌زاد
ـ ویلا ملیا / معماری از محمدرضا خوئی‌فر

طراحی داخلی
ـ گزارشی از اولین شب معماران / رکسانا خانی‌زاد

رتبه‌های برتر نهمین دوره‌ جایزه‌ ملی طراحی داخلی ایران معاصر، ۱۴۰۰
عمومی
ـ رتبه‌ نخست و نشان بهترین نور‌پردازی و بهترین بهترین‌های رویداد: ایستگاه مترو وکیل / مهرداد ایروانیان
ـ رتبه‌ دوم و نشان بهترین طراحان داخلی جوان رویداد: شوروم مرکزی فانتونی / سمانه قاسمپور، امیر قاسمپور
ـ رتبه‌ سوم: پایاژن دارو / آرش خداداد، سمانه یاراحمدی
ـ راه‌یافته به مرحله‌ فینال: دفتر کار پارک‌پرنس / فرشاد کازرونی، فرناز بخشی، آذین سلطانی
ـ راه‌یافته به مرحله‌ فینال و نشان بهترین کاربرد رنگ: بازآفرینی فضاهای نوآوری در بطن ساختمان‌های آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر / بهنام میرانیان
مسکونی
ـ رتبه‌ نخست: آپارتمان دوـ‌چار / سمانه متقی‌پیشه، اشکان قشقایی، پویا رنجبر
ـ رتبه‌ دوم: خانه‌ نعنا / فائزه عارف‌نظری، روح‌اله رسولی
ـ رتبه‌ سوم و نشان بهترین استفاده از متریال‌ها: خانه‌ای برای دو نسل / نیما میرزامحمدی
ـ راه‌یافته به مرحله‌ فینال: خانه‌ بی‌مرز / حامد اخوی‌زادگان
ـ راه‌یافته به مرحله‌ فینال: کنج زرد / حامد اخوی‌زادگان، نیما هیئت
مبلمان
ـ تقدیرشده در بخش مبلمان: مجموعه اثاث / سپهر مهرداد‌فر، گروه هامون

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *