Honar-e Memari Quarterly 58

فصلنامه هنر معماری
شماره ۵۸، پاییز ۱۳۹۹

ویژه‌نامه معمار سال ایران (۱۳۹۹) و چهارمین جایزه‌ دوسالانه‌ ملی معماری و شهرسازی ایران

فصلنامه هنر معماری، شماره ۵۸، پاییز ۱۳۹۹: ویژه‌نامه معمار سال ایران (۱۳۹۹) و چهارمین جایزه‌ دوسالانه‌ ملی معماری و شهرسازی ایران

سرمقاله
ـ اهمیت توجه به حفاظت و مرمت اصالت‌مند بناها و بافت‌های تاریخی / محمد‌حسن طالبیان

مرمت و احیا
ـ مداخلات در کالبد و سیمای آثار تاریخی / سیدهادی احمدی روئینی
ـ مرمت و احیا‌ی محیط‌های تاریخی / محسن نوروز‌وند
ـ آفرینش معماری در گستره‌ سرزمینی از دیروز تا فردای ما / محمد‌منصور فلامکی
ـ لزوم حفظ اصالت و ارزش‌ها در مرمت و احیای بناها / سیدمحمدحسن محبعلی
ـ طرح توسعه‌ خانه‌ هنرمندان (‌تهران‌) / مصاحبه با بیژن شافعی
ـ بانک تجارت، شعبه‌ توپخانه (تهران) / مصاحبه با فرامرز پارسی
ـ بوتیک‌هتل شمشک / امیر‌رضا فرهبد، آرش احمدی
ـ آب‌انبار دیوان‌خانه (شیراز) / مصاحبه با علی سوداگران و نازنین کازرونیان
ـ گالری شهری مسجد جامع عتیق (اردبیل) / محسن نوروزوند و نگار سریع‌الاطلاق
ـ بازسازی نمادین پیژارت / مصاحبه با کارلوس کِوِدو رکساس
ـ سه کلبه‌ نوک‌تیز / مصاحبه با تیاگودوواله
ـ تئاتر ماریتون / مصاحبه با ترانه باقیراووا و جمعی از معماران کشور آذربایجان
ـ نایبند / فرامرز پارسی

معمار سال ایران، ۱۳۹۹
ـ مهرداد ایروانیان
ـ مهرداد ایروانیان؛ تحول معماری معاصر شیراز / رکسانا خانی‌زاد
ـ سرزمین سبز صدرا
ـ خانه  طاق (خانه‌ شماره ۱۶)
ـ خانه‌ دستانی (خانه شماره ۱۷)
ـ ویلای یزدیان (خانه  شماره ۱۸)

سومین نشان دکتر علی‌اکبر صارمی
ـ فرامرز پارسی و دریافت سومین نشان دکتر علی‌اکبر صارمی / رکسانا خانی‌زاد
ـ طرح مرمت و باززنده سازی روستای اصفهک / فرامرز پارسی، کاوه منصوری، صابر اسدی

پروژه
ـ مجتمع تجاری و گردشگردی فجر / مهدی صالحی، مهدی صدیق، منا اناری، هیوا صالحی
ـ میان‌گاه (پل زندگی)، شیراز / گروه معماری اشعری و همکاران

چهارمین جایزه‌ دوسالانه‌ ملی معماری و شهرسازی ایران
مسکونی ـ آپارتمان
ـ
رتبه‌ نخست: ساختمان مسکونی باغ به / علیرضا اقدامی، سپیده شکرچی‌زاده
ـ رتبه‌ دوم: ساختمان مسکونی هم‌سایه‌ پارک / رضا اسدزاده، شبنم خلیل‌پور 
ـ رتبه‌ سوم: ساختمان مسکونی زینال / آرمین عبدالله‌زاده، شیوا مردانی
مسکونی ـ ویلا
ـ
رتبه‌ نخست: ویلا مشرف / محمدرضا کهزادی
ـ رتبه‌ دوم: انارستان پدربزرگ / نازلی و پدرام جعفربیگی
ـ رتبه‌ سوم: ویلا M & G / آرین جواهری
عمومی
ـ
رتبه‌ نخست: فرهنگسرای برزک / امیرحسین علوی‌زاده
ـ رتبه‌ دوم: ساختمان تشریفات فرودگاه / مژگان صفری
تجاری
ـ
رتبه‌ نخست: کافه لولو / سیدمحمدرضا امامیان شیرازی، زهرا ذبیحی 
ـ رتبه‌ دوم مشترک: ساختمان اداری صبا / بابک خباز، بابک قلی‌زاده 
ـ رتبه‌ دوم مشترک: کافه باغ بیشه چناران / علی قادری
ـ رتبه‌ سوم: ساختمان اداری تجاری هدایت / علی شکرالهی، لیلا شکرالهی، حمیدرضا محمدی، پریسا محمدی
هتل
ـ
رتبه‌ نخست و بهترین بهترین‌ها در بین آثار رسیده به دبیرخانه‌ دوسالانه: بوتیک‌هتل سنگ سیاه، شیراز / علی سوداگران، نازنین کازرونیان، محمد‌امین نجابت
ـ رتبه‌ دوم: بوتیک‌هتل زاک / سمانه نژادعلی، زهرا حسن‌زاده
المان و سازه‌های خاص در معماری
ـ رتبه‌ نخست: سقف متحرک چوبی / حسین پورمهدی قائم‌مقامی
ـ رتبه‌ دوم: پاویون چندقطره / امیرحسین اشعری
ـ رتبه‌ سوم: خیال وارون / صدیقه اسکندرپور، مهسا سعیدی‌زاده، پریسا شرافتی
شهرسازی
ـ رتبه‌ نخست: گذر موج ـ دریاچه‌ چیتگر / فرهاد نظام‌زاده
ـ رتبه‌ دوم مشترک: جداره‌های سیال / صدیقه اسکندرپور، مهسا سعیدی‌زاده، پریسا شرافتی
ـ رتبه‌ دوم مشترک: طراحی منظر مجتمع مسکونی باغ بهشت / علیرضا شهلائی، سیدمحمدعلی موسوی، حسین شریفی، ولی شیشه‌‏بری
ـ رتبه‌ سوم: باغ فرهنگ / صدیقه اسکندرپور، مهسا سعیدی‌زاده، پریسا شرافتی
کانسپت
ـ رتبه‌ نخست: خلوت‌خانه / احمد صفار
ـ رتبه‌ دوم: افوریا / احمد صفار
ـ رتبه‌ سوم مشترک: طراحی ایستگاه ۱۱ متروی تبریز / حسن سلطانپور
ـ رتبه‌ سوم مشترک: طراحی تالار فرهنگی اجتماعی شهر پرند / هادی متولی حقیقی، مریم طلایی، علی آتش‌دست
نقد
ـ رتبه‌ نخست: معماری در عصر سرسام اطلاعات / اشکان قشقایی
ـ رتبه‌ دوم: پیچیده‌گویی‌های معمارانه / اشکان قشقایی
ـ رتبه‌ سوم: سفر به شهرهای ناپیدا / سمیرا ارجمندی

Leave A Comment

Your email address will not be published.