Honar-e Memari Quarterly 66

فصلنامه هنر معماری
شماره ۶۶، پاییز ۱۴۰۱

ویژه‌نامه پنجمین دوسالانه‌ ملی معماری و شهرسازی ایران

فصلنامه هنر معماری، شماره ۶۶، پاییز ۱۴۰۱: ویژه‌نامه پنجمین دوسالانه‌ ملی معماری و شهرسازی ایران

سرمقاله
ـ چرا باید مرمت کنیم؟ / فرامرز پارسی

مرمت و احیا
ـ بوتیک‌هتل دالان جهان / محمدرضا قانعی، اردشیر قانعی و نریمان پیراسته
ـ خانه‌ تاریخی مهین‌دخت مدنی (مهینستان راهب) / اکبر حلی

نقد معماری
ـ چرا معماری مهم است؟ / پل گلدبرگر، ترجمه‌ سودا ابوترابی

پنجمین دوسالانه‌ ملی معماری و شهرسازی ایران، ۱۴۰۱
ـ بیانیه‌ هیئت داوران
بخش عمومی
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): آزمایشگاه کیا / داوود بروجنی
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): مجموعه اقامتی باغ‌ زمان / محمدرضا قانعی، اشکان قانعی، علی شیخ‌الاسلام و هیوا اعتمادی
ـ رتبه دوم: پایاژن دارو / سمانه یاراحمدی و آرش خداداد
ـ اثر تقدیر‌شده: کارخانه‌ بتن کندوان نوشهر / پدرام شایگان
بخش ویلایی
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): کومه / پدرام شایگان
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): ویلای دشت ۴۰ / حمید عباسلو، عباس یاقوتی و ندا ادیبان‌راد
ـ رتبه‌ دوم (مشترک): میان‌مرز / پدرام ایزدی بروجنی
ـ رتبه‌ دوم (مشترک): خانه‌ رفیعی / جلیل موسوی
ـ رتبه‌ سوم: جعبه‌های پنهان / یحیی کاشی و الهام صادقیان
ـ اثر تقدیر‌شده: ویلای طوسی / آرین جواهری
بخش آپارتمانی
ـ رتبه‌ نخست: در مسیر باد / امیرحسین اشعری
ـ رتبه‌ دوم: دیدار / سمیرا شفیعی و محمد گرمنجانی
بخش شهرسازی
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): پیاده‌راه سلامت / زهرا دالوند، مریم محمدیان و شقایق روشن
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): بوستان بام‌ـ‌ستان / صدیقه اسکندر‌پور، مهسا سعیدی‌زاده و پریسا شرافتی
ـ رتبه‌ دوم: بوستان ۳ کنج / صدیقه اسکندر‌پور، مهسا سعیدی‌زاده و پریسا شرافتی
بخش نقد
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): معماریت معاصر اصفهان، رویکردهای نو / سهند منشی و اشکان قانعی
ـ رتبه‌ نخست (مشترک): ابتذال سبز / محمدرضا برادران مطیع
ـ رتبه‌ دوم: نمای عمیق / جعفر اعرابی
نخستین جایزه‌ عکاسی معماری
ـ بخش بناهای تاریخی / رتبه‌ اول: هستی رضی | رتبه‌ دوم: مژده مهربانی | رتبه‌ سوم: محمد‌امین دباغیان
ـ بخش بناهای معاصر / رتبه‌ اول: شیدا بنی‌هاشمی | رتبه‌ دوم: محمد خدادادی | رتبه‌ سوم: استودیو نیمکت (فرزاد باقرزاده)
ـ بخش سایت تاریخی / رتبه‌ اول: محمدحسین نیکوپور | رتبه‌ دوم: پوریا رضایی‌وند | رتبه‌ سوم: شیدا بنی‌هاشمی
ـ بخش فضای داخلی / رتبه‌ اول: مصطفی دلبریان | رتبه‌ دوم: امیرحسین پاشایی | رتبه‌ سوم: فرشاد برومند
ـ بخش فضای شهری / رتبه‌ اول: استودیو نیمکت (فرزاد باقرزاده) | رتبه‌ دوم: هستی رضی | رتبه‌ سوم: آرمین شاه‌واری

طراحی
ـ چینی زرین ایران / ایزد توکلیان
ـ مارسل برویر / آرین خانی‌زاد

Leave A Comment

Your email address will not be published.