پنجمین دوره جایزه شایستگی معمار ایرانی (۱۴۰۱)

Iranian Architect Merit Award 2022

پنجمین دوره جایزه شایستگی معمار ایرانی (۱۴۰۱)

رویکرد
معرفی الگوهای شایسته معماری‌ برای ایران امروز

برگزارکننده
وب‌سایت معمار ایرانی

موضوع ویژه
خانه‌های ویلایی

داوران
فرشاد فرهی، بابک شکوفی، آرش نصیری، رضا علی‌آبادی، فری‌ناز رضوی نیکو

شرایط شرکت‌کنندگان
ساختمان‌های مسکونی ویلایی که از آغاز سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۰، در وب‌سایت معمار ایرانی منتشر شده‌اند، در این جایزه شرکت داده می‌شوند.

فرایند برگزاری
داوری این جایزه بر اساس مدارک و اطلاعات منتشرشده از پروژه‌های واجد شرایط در وب‌سایت معمار ایرانی، و طی سه مرحله به شرح زیر خواهد بود:

۱. مرحله مقدماتی (مرحله حذفی)
تمام پروژه‌های واجد شرایط توسط داوران بررسی، و پروژه‌هایی که با رای منفی اکثریت داوران مواجه شده‌اند، کنار گذاشته می‌شوند و پروژه‌های باقی‌مانده به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا می‌کنند.

۲. مرحله نیمه‌نهایی (مرحله انتخابی)
داوران از میان پروژه‌های راه‌یافته به نیمه‌نهایی، پروژه‌های برتر مورد نظر خود را بدون رتبه‌بندی انتخاب می‌کنند و پروژه‌هایی که موفق به کسب رای مثبت اکثریت داوران نشده‌‌اند، کنار گذاشته می‌شوند. پروژه‌های منتخب در این مرحله، پروژه‌های فینالیست محسوب می‌شوند.

۳. مرحله فینال (مرحله رتبه‌بندی)
هر یک از داوران به‌طور جداگانه، رتبه‌های اول تا سوم خود را از میان پروژه‌های فینالیست انتخاب می‌کنند؛ ۳ امتیاز به نفر اول، ۲ امتیاز به نفر دوم، و ۱ امتیاز به نفر سوم اختصاص می‌یابد، و در پایان، مجموع امتیازات همه داوران، رتبه‌های اول تا سوم جایزه را مشخص می‌کند.

امتیازات برندگان
برندگان ضمن دریافت لوح تقدیر و تندیس‌ شایستگی معمار ایرانی، از امتیاز معرفی و پوشش ویژه رسانه‌ای در اینستاگرام معمار ایرانی برخوردار خواهند بود.

زمان‌بندی
معرفی شرکت‌کنندگان: ۵ فروردین ۱۴۰۱
معرفی راه‌یافتگان به نیمه‌نهایی: ۱۹ فروردین ۱۴۰۱
معرفی فینالیست‌ها: ۲۶ فروردین ۱۴۰۱
معرفی برندگان: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱، همزمان با روز ملی معمار

2 thoughts on “Iranian Architect Merit Award 2022”

  1. سلام وقت بخیر. برای انتشار پروژه ها در مسابقه، تو سایت نوشته معرفی شرکت کنندگان تا ۵ فروردین. میتونیم تا فردا ارسال کینم؟

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *