Shahrab Residential Building / Amin Agha-Ebrahimi

خانه شهراب

امین آقاابراهیمی

موقعیت: تهران، ایران
تاریخ: ۱۳۹۵
مساحت: ۱۶۶۰ مترمربع
وضعیت: ساخته‌شده
کارفرما: علی‌اکبر و رضا شهرابی فرهانی
سازه هادی نشیب
اجرا و نظارت: امین آقاابراهیمی
عکس: امین آقاابراهیمی

خانه شهراب، خانه‌ای است در هفت طبقه (پنج طبقه مسکونی و دو طبقه مشاعات)، با پنج واحد مسکونی (هر یک به مساحت ۲۱۰ مترمربع) برای خانواده شهرابی‌ها. این ساختمان به گونه‌ای طراحی شده است که پاسخ‌گوی نیازهای سه نسل از اعضای این خانواده باشد و در ضمن، آنها بتوانند با توجه به ایده‌آل‌های ذهنی خود، با آن ارتباط برقرار کنند.

خانه شهراب / امین آقاابراهیمی
Courtesy of Amin Agha-Ebrahimi

در کنار طراحی پلان‌های عملکردگرا که بتواند پاسخ‌گوی نیاز کاربران باشد، و از طرف دیگر، با در نظرگرفتن ضوابط شهری و به‌کارگیری متریال‌های طبیعی، از جمله چوب و سنگ، به شیوه‌ای خاص، سعی در ایجاد فضاهایی متفاوت داشته‌ایم که بتواند حس تعلق در کاربران را تشدید و حس استفاده از یک ویلا را جایگزین تجربه زندگی در یک واحد مسکونی آپارتمانی کند. در حیاط مجموعه و باغ‌بام نیز، مبلمان و فضای سبز خاص پروژه، همراه با جزئیات مختص به خود آن، طراحی و اجرا شده است.

خانه شهراب / امین آقاابراهیمی
Courtesy of Amin Agha-Ebrahimi

نمای پروژه در کنار نمای شهری و با توجه به باغ‌های اطراف سایت طراحی شده است که در آن، علاوه بر ایجاد هماهنگی، در پی ایجاد تجربه‌ای خاص از فضا برای کاربران و عابران بوده‌ایم. پوسته نما کاملا شفاف و حامل منظری مطلوب از باغ مقابل سایت پروژه است و متریال‌های طبیعی استفاده‌شده در پروژه و همچنین ترکیب نما، حامل پیامی آرامش‌بخش برای مخاطبان خود است. قسمتی از نما نیز با به کارگیری لوورهای چوبی، متحرک طراحی شده است تا امکان کنترل نور نمای جنوبی و همچنین کنترل دید و منظر در تراس‌ها را برای ساکنین فراهم سازد.

خانه شهراب / امین آقاابراهیمی
Courtesy of Amin Agha-Ebrahimi

سازه پروژه از نوع اسکلت فلزی است که در دو طرف، قاب خمشی و در دو طرف، بادبند با هفت سقف عرشه بتنی طراحی و اجرا شده است. در تاسیسات الکتریکال و برق مجموعه نیز سیستم‌های هوشمند به کار رفته است و آب‌گرم کل مجموعه توسط دو دستگاه پکیج کلی، و سرمایش و گرمایش توسط داکت اسپلیت تامین می‌شود.

Shahrab Residential Building

Amin Agha-Ebrahimi

Location: Tehran, Iran
Date: 2016
Area: 1,660 sqm
Status: Completed
Client: Ali Akbar and Reza Shahrabi Farahani
Structure: Hadi Nashib
Construction & Supervision: Amin Agha-Ebrahimi
Photo: Amin Agha-Ebrahimi

One thought on “Shahrab Residential Building / Amin Agha-Ebrahimi”

  1. سلام میخواستم بپرسم دهنه اخر با چی اجرا شده یا سقف به کار رفته چیه و یا ابعاد ستونهای دو طرف چنده با سپاس

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *