Magiran Burger, 2nd Branch / Hamed Shaker

فست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2
معمار: حامد شاکر
موقعیت: شیراز، ایران
تاریخ: 1396
مساحت: 120 مترمربع (+ 100 مترمربع محوطه)
وضعیت: ساخته‌شده

کارفرما: علی بیات، جعفر آزادور
مدل‌سازی سه‌بعدی: بهنام شاکر
اجرا:
رضا صادق‌نیا
عکس:
مسعود مبین

فست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکر

محل مورد نظر، قبلا به عنوان کافی‌شاپ مورد استفاده بوده است که برای تبدیل کاربری به فست‌فود، ناچار به تخریب قسمتی از سقف و اعمال تغییراتی در ارتفاع، به منظور تامین ارتفاع مناسب برای آشپزخانه بودیم. این ساختمان علاوه بر فضای داخل، دارای محوطه‌ای است که حل مساله قرارگیری آن در مدخل پارکینگ، عملا استفاده از محوطه باز، به منظور ایجاد فضای نشستن در کنار عبور و مرور ماشین را به مهم‌ترین چالش طرح تبدیل کرد. لذا به منظور ایجاد فضایی دنج و امن، راهکارهایی از قبیل ایجاد حفاظ (هم فیزیکی، هم بصری)، از طریق نرده مناسب و گابیون با پوشش سبز ـ با ارتفاعی که فرد نشسته، دید به بیرون داشته و فرد خارج از پروژه، دید به داخل نداشته باشد ـ لحاظ شد.

فست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکر
Courtesy of Hamed Shaker | Photo: Masoud Moubin

مرز بین فضای داخل و بیرون پروژه، سه بر نما به ارتفاع 4/5 متر بود که به عنوان چالش دوم طراحی مطرح شد:
|- نمای اصلی که درب ورودی در آن قرار داشت و در کاربری قبل، به عنوان درب پشتیبانی استفاده می‌شد، اتفاقا عمود بر ورودی محوطه و معبر ورودی پارکینگ بود و به عنوان راهکاری برای خوانایی و شاخص‌شدن، به وسیله رواقی چوبی، با نورپردازی ویژه، به معبر ورودی متصل شد. پوشش نما از فلز و سنگ مصنوعی، و با نورپردازی در نظر گرفته شد و لوگو مجموعه هم کنار درب ورودی قرار گرفت.
|- نمای دوم که سراسر شیشه (سکوریت) بود و در کاربری قبل، با درب تاشو ریلی پوشانده شده بود، در طرح درب در حالت جمع‌شده، پشت لایه‌ای نیمه‌شفاف و متخلخل قرار گرفت که این لایه با توجه به شیشه پشت آن، جلوه خاصی در شب، به طرح داد.
|- نمای سوم که در کاربری قبل، ورودی اصلی در آن قرار داشت و با درب کرکره‌ای پوشیده شده بود، با یک دیوار آجر گری پوشیده شده و به همان صورت، با رنگ سفید روی آن حفظ شد.

فست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکر
Courtesy of Hamed Shaker | Photo: Masoud Moubin

در طبقه همکف، با کسر فضاهای خدماتی (آشپزخانه، سرویس، انبار و …)، عملا حدود 22 مترمربع فضای مفید، و در نیم‌طبقه، 34 مترمربع در اختیار بود که در کل، سعی شد با استفاده از رنگ و متریال و نور، فضایی متنوع با پرسپکتیوهای مختلف ایجاد شود.

فست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکرفست‌فود مگیران ‌برگر، شعبه 2 / حامد شاکر

Magiran Burger, 2nd Branch
Architect: Hamed Shaker
Location: Shiraz, Iran
Date: 2017
Area: 120 sqm (+100 sqm Open Space)
Status: Completed
Client: Ali Bayat, Jafar Azadvar
3D Modeling: Behnam Shaker
Construction: Reza Sadeghnia
Photo: Masoud Moubin

2 thoughts on “Magiran Burger, 2nd Branch / Hamed Shaker”

  1. ای کاش در انتخاب پروژه ها بیشتر حساسیت به خرج بدین
    این پروژه هر قسمتش یه سازی میزنه، واقعا فکر نمیکنم حرفی برای‌گفتن داشته باشه👎🏻👎🏻👎🏻 انتظارمون از پیج شما بیشتر از اینهاست
    موفق باشید

  2. نتیجه نهاییی خیلی شلوغ شده، بیشتر شبیه نمایشگاه مصالح هست تا یک پروژه معماری!
    انگار ایده ها بدون فکر فقط کپی و در کنار هم اجرا شدند!

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *